VÝHERCI X. ROČNÍKU ZRCADLENÍ

Vážení soutěžící, příznivci kvalitní fotografie,

přinášíme vám záznam z vyhlášení výsledků fotosoutěže Zrcadlení. Máte možnost shlédnout prezentaci oceněných fotografií s komentáři porotců. Dozvíte se, kteří autoři byli nejúspěšnější a jaké ceny v letošním ročníku za svou tvorbu získali.

Záznam vyhlášení výsledků X. ročníku fotosoutěže Zrcadlení 

(pořadí témat ve vyhlašování je: Můj kraj, Bystřicko v době covidové a Voda, voděnka).

Záznamy z doprovodného programu Dne s fotografií - přednášky a komentované výstavy - můžete shlédnout zde:

Předávání cen a společné setkání fotografů a hostů proběhne na veřejné vernisáži výstavy Zrcadlení dne 5. března 2022 ve výstavních prostorách Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem.

Všem výhercům i finalistům právě ukončeného X. ročníku gratulujeme a přejeme dobré světlo pro další fotografie!

DEN S FOTOGRAFIÍ 13. 11. PROBĚHNE ONLINE

Vážení přátelé, fotografky a fotografové,

s politováním oznamujeme, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci proběhne DEN S FOTOGRAFIÍ 13. 11. 2021 pouze online. Účast fotografů nejen z celé ČR, ale letos hojně také ze Slovenska je riziková a ztížená všemi opatřeními natolik, že původní koncept akce jako setkání a výměny zkušeností není reálný.

Protože jste ale poslali do soutěžní části Zrcadlení 2021 velké množství skvělých a nápaditých fotografií (celkem 750 snímků) a zřejmě jste se těšili na vyhlášení výsledků a doprovodný program Dne s fotografií, rozhodli jsme se, že vše zrealizujeme online a všechny jednotlivé části - přednášky, výstavy a vyhlašovací ceremoniál, kde porota vyhlásí vítěze jednotlivých kategorií proběhne podle původního harmonogramu. Vše bude pro vás zaznamenáno a odkazy na sledování budou zveřejněny na webu Zrcadlení www.fotosoutez-bystricko.cz, pošleme vám je i v mailu. Na webu zveřejníme také listinu vítězů a seznam finálových fotografií, které budou tvořit výstavu Zrcadlení 2021.

Výstavu Zrcadlení 2021 s vernisáží finalistů a vítězů Zrcadlení překládáme na březen 2022 do Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem. Na vernisáži budou předány věcné ceny, všichni účastníci a finalisté obdrží pozvánku.

Děkujeme za pochopení, i nás tato situace mrzí, věříme, že další ročník bude již obvyklým milým setkáním, a už teď se na vás těšíme.

Pozvánka na Den s fotografií

V DESÁTÉM ROČNÍKU SOUTĚŽÍ 750 SNÍMKŮ!

Vážení přátelé, velmi děkujeme za váš zájem a množství zajímavých a neobvyklých soutěžních příspěvků do X. ročníku Zrcadlení. Všechny jsou k vidění v záložce SOUTĚŽNÍ GALERIE. V současné chvíli procházejí hodnotícím procesem, porota v čele s předním českým fotografem prof. Mgr.Jindřichem Štreitem, dr.h.c. je pozorně a dvoukolově oboduje a vybere ve všech třech okruzích finalisty, jejichž fotografie se stanou součástí velké výstavy. Představene vám ji na Dnu s fotografií, který proběhne dne 13. 11. 2021 v prostorách VOŠ a SOŠ technicko-zemědělské v Bystřici nad Pernštejnem, kde zároveň kromě doprovodného programu proběhne vyhlášení výsledků. Na tuto akci vás všechny srdečně zveme.
 

UKONČENÍ VKLÁDÁNÍ SNÍMKŮ DO SOUTĚŽE

Letošní X. ročník končí svou první část - tedy končí možnost vkládání fotografií do soutěže. Stane se tak k 30. 9. 2021, půlnocí bude uzavřeno nahrávání. Během října budou fotografie v prvním kole vyhodnoceny porotou, připravená výstava z finálových prací, a v listopadu proběhne Den  fotografií, kde porota vyhlásí výsledky všech tří soutěžních témat. Přesný termín a pozvánku zde upřesníme, soutěžící ji také obdrží mailem. Těšíme se na viděnou s vámi!

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2021 udělili

Ministr kultury ČR

Záštita Kraje Vysočina

Starosta Města Bystřice n. P.
Mgr. Martin Horák

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko