Celostátní soutěž umělecké
a dokumentární fotografie

Fotosoutěž / Den s fotografií / Výstavy/ Přednášky / Fotokronika

Fotografie můžete do soutěže přihlásit a vložit po registraci na hlavní stránce, a to od 1. 7. 2019 do 30. 9. 2019. Slavnostní vyhlášení proběhne 23. 11. 2019 na Dnu s fotografií v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni účastníci obdrží pozvánku a volný vstup, výsledková listina bude zveřejněná na těchto webových stránkách.

1) PO BYSTŘICKU S HUMOREM

regionální téma Bystřicka. Soutěžní snímky tohoto tématu musí být nafoceny na území mikroregionu Bystřicko. (http://www.bystricko.cz/mapa-pusobnosti/) Můžete portrétovat akce, dění, krajinu, architekturu, nebo také jedinečnou atmosféru – genius loci míst, která potkáváte a která neodmyslitelně patří k našemu krásnému kraji. Všechny snímky by měly v souvislosti s tématem nést stopu vtipu, humoru či úsměvnosti. Už devátým rokem sbíráme fotografie do obrazové fotokroniky našeho regionu, Bystřicka. A v tomto kontextu není důležité pouze to, zda Váš snímek vyhraje, nebo bude mezi finálovými v soutěži. Důležité je také to, že zůstane zachovaný jako portrét kraje, portrét lidí a jejich životů, portrét našeho lidského snažení a konání v daném roce 2019.

2) BARVY, SVĚTLA, STÍNY

Volné téma, fotografie s kouzlem barevnosti, s jedinečnými světly…

Toto téma je připraveno pro fotografy, kteří se svým aparátem kouzlí se světlem, barevností, stíny. Téma je věnováno především umělecké fotografii nebo uměleckému dokumentu. Není omezeno geograficky.

3) FOTOGRAF JUNIOR – KOHO NEBO CO MÁM RÁD / RÁDA

téma do 15 let – pochlubte se svými zdařilými snímky

Děti a žáci, kteří rádi fotí, si mohou své dovednosti ověřit zapojením se do soutěže. Stačí nahrát své fotografie z mobilu nebo fotoaparátu do soutěžní galerie. Na snímcích by měl být patrný cíl zachytit jedinečným způsobem někoho nebo něco, co má mladý fotograf rád. Těm, které porota vybere do finále, zdarma vytiskneme jejich zdařilá díla, čeká je první výstava, spousta věcných cen a voucher na půlroční fotokurz, ve kterém mohou zdokonalit své dovednosti. Takže foťte a nebojte se přihlásit a nahrát své fotky na www.fotosoutez-bystricko.cz do kategorie „junior“.

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2019 udělili

Hejtman Kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek

Starosta Města Bystřice n. P.
Ing. Karel Pačiska

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press fotolab Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko